Ümit Özdağ: AK Parti bu mitingi Filistin’e destek, Hamas ile dayanışma için yapmadı; İsrail’e olan desteğini örtmek için yaptı

T24 Haber Merkezi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Galata Köprüsü’nde düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” yürüyüşü hakkında açıklamalarda bulundu. Özdağ, “Eğer AKP muhalefette olsaydı böyle bir miting yapması makul olurdu. AK Parti bu mitingi Filistin’e destek, Hamas ile dayanışma için yapmadı. İsrail’e olan desteğini örtmek için yaptı. Kürecik İsrail’in kendisini korumasını sağlayan bilgiyi aktarmaya devam ediyor. İncirlik’ten silah ve cephane sevkiyatı devam ediyor” 

“Milli İrade Platformu” üyesi 308 dernek ve vakıf, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın oğlu Bilal Erdoğan‘ın yönetiminde olduğu TÜGVA’nın öncülüğünde Kuzey Irak’ta 12 askerin şehit olması ve 7 Ekim’den bu yana Gazze’de devam eden İsrail saldırıları nedeniyle “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” başlığıyla Galata Köprüsü’ne yürüyüş düzenledi.

TIKLAYIN – İstanbul’da TÜGVA öncülüğünde “Şehitlerimize rahmet, Filistin’e destek, İsrail’e lanet” yürüyüşü

“İsrail ile ticarette 2023 altın yıl oldu, 2024’de de AK Parti’nin İsrail’e desteği devam edecek”

Zafer Partisi lideri Özdağ, yürüyüşün ardından sosyal medya platformu X üzerinden açıklamalarda bulundu. Özdağ, şunları söyledi:

“AK Parti bugün yine Filistin’e destek mitingi yaptı. Eğer AKP muhalefette olsaydı böyle bir miting yapması makul olurdu. AK Parti muhalefete olsa bir başka hükümet AK Parti’nin bugün uyguladığı politikaları uygulasa cuma namazları sonrasında mitingler düzenlenirdi. Ancak AK Parti bu mitingi Filistin’e destek, Hamas ile dayanışma için yapmadı. İsrail’e olan desteğini örtmek için yaptı. Kürecik İsrail’in kendisini korumasını sağlayan bilgiyi aktarmaya devam ediyor. İncirlik’ten silah ve cephane sevkiyatı devam ediyor. İsrail ile ticarette 2023 altın yıl oldu. 2024’de de AK Parti’nin İsrail’e desteği devam edecek. Zafer Partisi ilk günden itibaren mitingler ve kahve basmalar ile yapılan gaz alma operasyonları yerine bölgesel barışa hizmet edecek ve soykırımı durduracak dış politikayı savunuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir