Sahte hesap Urfa’da okulları tatil etti

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan adına açılan sahte hesaptan, okulların 27 Mart’ta (bugün) bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu. Vali Ayhan da sosyal medyadan bir paylaşım yaparak hesabın sahte olduğunu belirtti ve sorumlular hakkında hukuki işlem başlatılacağını söyledi.

‘OKULLARDA EĞİTİM DEVAM EDECEK’

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın isim ve fotoğrafı kullanılarak açılan sosyal medya hesabından şu paylaşım yapıldı: “İlimizdeki yoğun sağanak yağış bu hafta gece ve yarın da devam edeceğinden ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim öğretime 27.03.2023 tarihinde 1 gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında hamile ve engelli olan kamu görevlilerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır.”

Vali Salih Ayhan, bu paylaşım üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Ayhan, hesabın sahte olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Yapılan sahte duyurulara değerli hemşerilerimizin itibar etmemelerini rica ediyorum. İlimizde tüm okullarda yarın eğitim-öğretim faaliyetleri devam edecektir. Bu şekilde sahte bayanlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir