PKK bağlantılı organize suç örgütüne operasyon

Mersin’de PKK/KCK silahlı terör örgütüyle de bağlantılı olduğu tespit edilen organize suç örgütüne yönelik 26 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi, 19 şüpheli yakalandı.

Suç örgütü mensuplarının polis baskınından kurtulmak için bulundukları adresler ve çevresinde kamera sistemi kurdukları saptandı.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  organize şekilde hareket eden suç örgütünün varlığını ve  yoğun faaliyette olduğunu belirledi.

UYUŞTURUCU PARASIYLA ÖRGÜT PROPAGANDASI

Uzun süren teknik-takip çalışmalarının ardından PKK/KCK silahlı terör örgütüyle de bağlantılı oldukları belirlenen suç örgütü üyelerinin kimlik ve adres bilgileri tespit edildi. Yapılan araştırmada suç yapısının ana finans kaynağının uyuşturucudan elde edilen paralar olduğu, bu paralarla da örgüte yeni elemanlar kazandırmaya çalıştıkları ortaya çıkartıldı.

Örgüte yönelik takip, sabah 05.00’te operasyona dönüştü. 19 şüphelinin yakalanması için 26 adrese eş zamanlı şafak operasyonu düzenledi. Dron ve Özel Harekât polislerinin de desteğiyle gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltılar yapıldı.

Bazı adreslerde şüphelilerin polislerin olası baskınlarından erken haberdar olmak için yaşadıkları mekanlar ve çevresinde kamera sistemi kurdukları tespit edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir