Eski sevgilisi hayatını kâbusa çevirdi; “öldürülmek istemiyorum” diye sosyal medyadan yardım istedi

Manisa’da, ayrılmak istediği sevgilisi Adem Yilmaz’ın diz kapağından tabancayla vurduğunu ileri süren Ayşen Eryılmaz, başka suçtan cezaevine giren Yilmaz’ın kendisini tehdit ettiğini söyleyip, sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu. 

18 Mart’ta Akhisar Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşanan olayda, Ayşen Eryılmaz, Adem Yilmaz’ın uyuşturucu kullandığını öğrenince, ayrılma kararı aldı.

Diz kapağından vurdu

İddiaya göre, Yilmaz, ayrılmak istemediği Eryılmaz’ı kendisini ve çocuklarını öldürmekle tehdit etti. Eryılmaz, Yilmaz ile bir kez daha görüşmeyi kabul etti. Otomobilde buluşan ikili tartıştı. Yilmaz, birlikte olma isteğini reddeden Eryılmaz’ı, sol diz kapağından silahla vurdu.

Ameliyata alınan ve dizine platin yerleştirilen Eryılmaz, tedavisinin ardından taburcu edildi. Olaydan 1 ay sonra Yilmaz, “Uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan gözaltına alınıp, tutuklandı. Eryılmaz, bu sürede cezaevindeki Yilmaz’ın kendisine ve çocuklarına yönelik ölüm tehditlerini aracılar vasıtasıyla sürdürdüğü gerekçesiyle sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu.

Çocuklarını da ölümle tehdit ediyor

Eryılmaz’ın paylaşımının ardından polis harekete geçti. İfadesi alınan Eryılmaz, 1 ay önce Yilmaz tarafından otomobilde vurulduğunu ancak kendisini ve çocuklarını öldürmekle tehdit ettiği için şikayetçi olamadığını belirtti. Eryılmaz, Yilmaz hakkında şikayetçi oldu.

“Her günüm öldürülme korkusuyla geçiyor”

Olaya dair konuşan Eryılmaz, şikayetçi olduğu Yilmaz için adalet istediğini dile getirerek, “Otomobilde birlikte olmak istediğini tekrar söyledi. Ben de bu teklifini bir kez daha reddettim. Sinirlenince silahını çıkarıp, dizimden vurdu. Sonra da hastaneye bırakıp, kendisinin vurduğunu söylersem beni ve çocuklarımı öldüreceğini söyleyip gitti. Ameliyat oldum, dizime platin yerleştirildi ve yüzde 26 engelli raporu verildi. Aparat olmadan yürüyemiyorum. Psikolojik olarak bitik durumdayım.

Tehditlerinden korktuğum için polise yaşadıklarımı anlatamadım. Başka suçtan cezaevine girdi ancak tehditlerini sürdürüyor. Bütün hayatımı kararttı. Öldürülme korkusuyla yaşıyorum. Hem beni hem de çocuklarımı tehdit etmeyi sürdürdüğü için, çocuklarımı bir an olsun yanımdan ayırmıyorum.

Dışarı çıkmak zorunda kaldığımda, her an birinin saldırısına uğrayacakmış hissi yaşıyorum. Kapının önüne bile çıkmaya korkuyorum; işe gidemiyorum. Can güvenliğimiz yok. Öldürülmek istemiyorum. Cezaevinden bile tehditlerini sürdüğü için sosyal medyadan yardım çağrısında bulundum” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir